Aliuminio druskos

Aliuminio druskų sarašas – aluminium chloride, aluminium chlorohydrate, aluminium-zirconium, aluminium zirconium tetrachlorohydrex GLY, aluminium zirconium trichlorohydrex GLY.

Aliuminio druskos naudojamos dezodorantuose bei antiperspirantuose, jos blokuoja mediatoriaus acetilcholino išsiskyrimą nervų ir prakaito liaukų jungtyje, tuo pačiu metu stabdant prakaitavimą.

Aliuminio druskos dezodorantuose

Aluminium chlorohydrate – aliuminio druska, nurodyta dezodoranto etiketėje.

Aliuminio druskų nepageidaujamas poveikis. Šios druskos užkemša žmogaus odos poras ir blokuoja prakaito liaukas. Tai gali sukelti uždegimą, limfmazgių tinimą, o reguliariai naudojant tokius dezodorantus ir antiperspirantus – gali visiškai sutrikti prakaito liaukų veikla. Be to, šios medžiagos organizme gali taip pat aktyviai reaguoti su kitomis medžiagomis, sudarydamos neaiškaus poveikio darinius, kauptis organizmo audiniuose, išlaisvinti aliuminio jonus, kurie ardo smegenų ląsteles, gali sukelti vėžį (aliuminio sulfatas, aliuminio chloridas bei cirkonio junginiai). Žinoma, kad aliuminis gali pakenkti ląstelių DNR, o parabenai skatina pakenktų ląstelių dauginimąsi.

Natūralioje kosmetikoje naudojami aliuminio alūnai (Potassium alum, Aluminiumoxide, Aluminiumhydroxide ir kt.) inertinių kristalų pavidalu. Jie neišlaisvina jokių jonų, neužkemša porų, bet neutralizuoja nemalonų kvapą. Taip pat būna dezodorantų ir be minėtų kristalų, pavyzdžiui, iš ricinos aliejaus, anti-bakterinių, sujungiamųjų ekstraktų su Triethylcitrate (gaunamu iš vyšnių) arba Farnesol (iš eterinių aliejų).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *