Apsauginiai filtrai nuo saulės (SPF)

Natūralioje kosmetikoje apsauginėms priemonėms nuo kenksmingų saulės spindulių naudojami gamtiniai mineralai: žėrutis (Mica), titano ir cinko oksidai (Titanium Dioxide, Zinc Oxide). Šie mineralai atspindi saulės spindulius – tokie filtrai ant odos paviršiaus veikia kaip veidrodžiai, neleisdami nei UVA, nei UVB, nei UVC spinduliams veikti odos.

Nepageidaujamas apsauginių filtrų nuo saulės poveikis. Sintetiniai filtrai transformuoja UVB, patys šiuolaikiškiausi – ir UVA, jiems prasiskverbiant į odą. Dėl šių reakcijų formuojasi nauji molekuliniai junginiai, kurie gali sukelti visiškai nepastebimus pašalinius poveikius, o jautriems žmonėms ir stiprią alergiją arba fototoksines reakcijas. Ciuricho universiteto mokslininkai nustatė, kad patys populiariausi sintetiniai saulės filtrai Benzophenone-3, Homosalate, 4-Methylbenzylidene camphor (4-MBC), Ethylhexyl Methoxycinnamate (taip pat žymimi kaip Octyl Methoxycinnamate) ir Ethylhexyl Dimethyl PABA imituoja estrogeno poveikį ir gali skatinti vėžinių ląstelių dauginimąsi.

Šis atradimas įpylė alyvos į diskusijų ugnį apie šių medžiagų nekenksmingumą, ypač apie SPF kiekį kosmetikos priemonėse, nes buvo įrodyta, kad SPF 40 tik 1,5% efektyvesnis (sunaikina 97,5% saulės spindulių) negu SPF 20 (sunaikina 96% spindulių). Ir dar – gamindamas melaniną, organizmas pats sau sukuria apsaugą, pavyzdžiui, prilygstančią SPF 4, jeigu deginatės po truputį ir nenusvylate saulėje. Šį efektą galima sustiprinti naudojant natūralų karotiną, esantį, morkose ir pomidoruose, kartu su alyvuogių aliejumi. Todėl pats nekenksmingiausias filtras yra saiko jausmas – ir deginantis, ir renkantis kosmetiką su SPF.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *